08-6551546

תמיד כאן לשירותך

קניין רוחני

הענף המשפטי של הקניין הרוחני מתמקד בהגנה משפטית של משאבים בלתי-מוחשיים וכולל מספר ענפים נפרדים, אשר עוסקים ביצירות, כמו מוזיקה, ספרות, טקסטים כתובים, צילום, שידורי טלוויזיה, ועוד.

​קשה להגביל גישה לא רצויה למשאבים של קניין רוחני לכן, קשה עוד יותר למנוע את השימוש ביצירה ממי שאינו מסכים להישמע להוראות היוצר או הממציא. כיום קיימים מנגנונים טכנולוגיים שמאפשרים להגביל גישה ליצירות קניין רוחני אך עדיין ניתן לעקוף מנגנונים אלה ולפגוע בזכותו הקניינית של אדם.

​המחוקק הישראלי יצר שורה של הגנות משפטיות על משאבים רוחניים, שכל אחד מהם קובע תנאים שונים להפעלתו ולהיקף ההגנה עליו.

​נהוג להבחין בין זכויות רשומות שנדרש רישום הבעלות במרשם ייעודי כדי לזכות בהגנה עליהן כמו הפטנט, זכויות מטפחים, עיצוב מדגם רשום, סימן מסחר וכינוי מקור, לבין זכויות שאינן רשומות ושהן מוגנות גם ללא רישום כמו זכויות יוצרים, זכויות מבצעים, מוניטין וסוד מסחרי, סימן מסחר מוכר היטב שאינו טעון רישום ועיצוב לא-רשום.

משרדנו מעניק שירותים משפטיים בתחום דיני הקניין הרוחני:

  • ייצוג תאגידים ופרטיים.
  • הפרת זכות יוצרים, זכות מוסרית, זכויות כלכליות, זכויות מבצעים.
  • סימני מסחר.
  • סודות מסחריים.
  • ליווי וייצוג מעסיקים בתביעות גניבת סודות מסחריים על ידי עובד או מעילה באמון.

תמיד כאן לשירותך

עוד בנושא

הסכם גירושין בהסכמה

הסכם גירושין בהסכמה

הסכם גירושין בהסכמה – חשיבות הדעה הרווחת בקרב פלח לא קטן מהציבור היא שתהליך גירושין תמיד יהיה מלווה במחלוקות, כעסים וניסיונות לסגור חשבונות של בני

קרא עוד »
חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגירושין עם עורך דין מקצועי אחד הנושאים הקריטיים ביותר כאשר שני בני זוג מחליטים להתגרש הוא הנושא של חלוקת רכוש בגירושין וכל אחד

קרא עוד »